Tradičná Francúzka značka Focal si od svojho založenia v roku 1983, do dnešného dňa získala na svetovej scéne v oblasti audio techniky vysoko rešpektované postavenie a dnes patrí k najväčším európskym výrobcom špičkových a vysoko hodnotených reprosústav, ale aj referenčných slúchadiel, uznávaných štúdiových monitorov a taktiež luxusných ozvučení pre automobily.

Regálový reproduktor Focal Vestia N°1 v bielom prevedení

Koncom minulého roka na výstave CEDIA v Dallase bola oficiálne predstavená nová modelová rada Vestia, ktorá v tejto chvíli spadá medzi sériu Chora a Aria.

Ako vždy v prípade značky Focal existuje zaujímavý dôvod pre ich konvenciu pomenovania jednotlivých modelových rád. V prípade série Vestia je názov inšpirovaný bohyňami krbu a domova Vestou a Hestiou.

Nie je na mieste priame porovnávanie rady Chora a Vestia, aj keď nejaký ten spoločný prvok tam je a je ním spoločné zdieľanie stredobasových a basových meničov Slatefiber. Pri rade Vestia však boli uvedené meniče modifikované o výkonnejší magnet. Ďalším dôležitým rozdielom je že pri rade Vestia bola použitá na výrobu ozvučníc, nová ultra hustá MDF a prémiové povrchové úpravy (High Gloss Black, Dark Wood a Light Wood) a predný panel z koženým efektom a v neposlednej rade použitie nového TAM výškového meniča.

Domáce kino 3.1 zložené zo stĺpový reproduktorov Focal Vestia N°3, stredového reproduktora Focal Vestia Center a subwoofra Sub 600P
Stĺpový reproduktor Focal Vestia N°3

Návrh tohto meniča pôvodne vznikol pre radu špičkových automobilových ozvučení a pre novú radu Vestia bol samozrejme modifikovaný. Výškový reproduktor TAM s obrátenou kopulou v tvare písmena M, zo zliatiny horčíka / hliníka je navrhnutý pre čo najväčší rozptyl vysokých frekvencií a čo najpresnejšie priestorové zobrazenie.

Ďalšou novinkou je v podstate absolútne obmedzenie dynamickej kompresie vďaka technológii Multi-Port Powerflow  s basreflexom vpredu aj vzadu. Táto technológia prináša lepšie vyladenú basovú odozvu a kontúrnejšie podanie stredného pásma.

Mierne uhol naklonenia pri všetkých modeloch Vestia, zaisťuje že všetky frekvencie dorazia k poslucháčovi súčasne, čo má zásadný vplyv na presné zobrazenie priestorovej scény nahrávky. . Je to dôležité, pretože vysoké frekvencie sa šíria iným tempom ako nízkofrekvenčné.

Na predajni v tejto chvíli zahrávame modely Vestia 1 a Vestia 2 a model Vestia 3 bude taktiež čo chvíľa na sklade. Môžeme povedať, že sme s tým čo sme doteraz počuli nadmieru spokojný a určite to bude s pribúdajúcim počtom nahraných hodín ešte lepšie.

Pokiaľ si nové Vestia chcete vypočuť na vlastné uši ste u nás na predajni samozrejme vítaný.

Rada Vestia obsahuje nasledujúce modely reprosústav:

  • Regálová 2-pásmová reprosústava Focal Vestia N°1 s predným basreflexom, 6½“ stredobasovým reproduktorom a voliteľným stojanom.
  • Stĺpová 3-pásmová reprosústava Focal Vestia N°2 s dvomi 6½“ basovými reproduktormi a Multi-Port Powerflow.
  • Stĺpová 3-pásmová reprosústava Focal Vestia N°3 s tromi 6½“ basovými reproduktormi a Multi-Port Powerflow.
  • Stĺpová 3-pásmová reprosústava Focal Vestia N°4 s dvomi 8“ basovými reproduktormi a Multi-Port Powerflow.
  • Stredový reproduktor pre domáce kino Vestia Center.

Ponuka modelov reproduktorov Focal Vestia

Focal Vestia N°1 čierna
898,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°1 tmavé drevo
898,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°1 svetlé drevo
898,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°2 čierna
1998,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°2 tmavé drevo
1998,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°2 svetlé drevo
1998,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°3 čierna
2598,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°3 tmavé drevo
2598,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°3 svetlé drevo
2598,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°4 čierna
2998,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°4 tmavé drevo
2998,00 s DPH / pár

Focal Vestia N°4 svetlé drevo
2998,00 s DPH / pár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu